تاریخچه

پیشینه شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری


شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری IGI از ابتدای فعالیت تحت این عنوان یعنی از سال 1378 تاکنون در زمینه انواع بازرسی کالاهای گوناگون اعم از: مواد غذایی و محصولات کشاورزی، کالاهای صنعتی، مواد، فرآورده‌ها و تجهیزات صنعتی و همچنین مواد، محصولات و تجهیزات صنایع نفت، گاز و پتروشیمی فعالیت داشته و طی این مدت همواره از معتبرترین شرکت‌‎های بازرسی کشور به‌شمار آمده است.

نشانه این موضوع، اطمینان و جایگاهی است که مجموعه‌های مختلف حاکمیتی و همچنین بخش خصوصی در ارجاع کار به این شرکت داشته‌اند، به‌گونه‌ای که حجم عمده بازرسی‌های کالاهای اساسی و مورد مصرف عموم مردم و همچنین مواد، تجهیزات و کالاهای مورد نیاز بسیاری از صنایع مهم کشور طی سال‌های متمادی به این شرکت واگذار شده و بازرسی آنها در نهایت دقت، سرعت و با بهترین کیفیت انجام شده است.

از این‌رو شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری IGI  به‌عنوان امین نظام جمهوری اسلامی ایران برای حساس‌ترین بازرسی‌ها در نظر گرفته می‌شود. افزون بر این، شرکت IGI تنها شرکت بازرسی داخلی است که دارای آزمایشگاه‌های مستقل اکردیته و مجهز در زمینه‌های غذایی، میکروبیولوژی، متالورژی و مکانیک است.

این شرکت دارای مجوزها و تاییدیه‌های لازم از سازمان ملی استاندارد ایران، مرکز ملی تایید صلاحیت ایران، بانک مرکزی ، گمرک و سازمان غذا و دارو است و علاوه‌بر دارا بودن شعبه‌ها در بندرها و گمرک‌های داخلی و بهره‌گیری از همکاری بازرسان خود در سطح کل کشور، بیش از 190 بازرس در قاره‌های مختلف جهان دارد.

همچنین سیستم‌های ایزو  17020  و ایزو  17025  در این شرکت استقرار یافته که به‌صورت پیوسته از سوی سازمان ملی استاندارد ایران پایش می‌شود.

شایان ذکر است که بازرسی تایید انواع خودرو نیز در سال 1399 به دامنه‌های بازرسی  شرکت اضافه شده و همچنین توسعه دامنه‌های بازرسی در حیطه‌های فنی، در دستور کار شرکت IGI قرار دارد. 

خدمات قابل ارائه:

انواع بازرسی‌های کیفی (COI)، بازرسی‌های پیش از حمل (PSI)، بازرسی‌های ظاهری (IC)، بازرسی‌های حین تولید (DUPRO) و قبل و بعد از آن، ارزیابی کارخانجات، نظارت بر تخلیه و بارگیری، نمونه‌برداری و تست، صدور نتایج آزمایشات (TR) ، درافت سوروی، آلیج سوروی، انطباق با استاندارد (VOC)، تایید ارزش پروفورما، ارائه آموزش‌های لازم تئوری و عملی، ارائه مشاوره‌های فنی و تخصصی در خصوص کالاها و محصولات و اعتبار تولیدکنندگان و فروشندگان آن‌ها ، انجام بازرسی‌های GMP ، بازرسی‌های انبارها و مخازن کشتی و نظارت بر چیدمان کالا، بازرسی‌های کانتینری، برآورد خسارت کالا و سایر بازرسی‌های تخصصی مرتبط با خدمات این شرکت.

گواهی‌های دریافت شده:

پروانه بازرسی داخلی از اداره استاندارد، پروانه بازرسی عام از اداره استاندارد، پروانه بهره‌برداری آزمایشگاه از سازمان غذا و دارو، گواهینامه تایید صلاحیت آزمایشگاه همکار از سازمان ملی استاندارد، عضویت در اتاق بازرگانی ایران، عضویت در جامعه ممیزی و بازرسی ایران، عضویت در انجمن گفتا، عضویت در انجمن فسفا، ISO-9001،HSE-MS، ایزو 17020 و ایزو 17025

نیروی انسانی:

 شرکت بین‌المللی بازرسی کالای تجاری، IGI دارای متخصصان  دانش آموخته از معتبرترین دانشگاه‌ها در مقاطع دکتری ، کارشناسی ارشد و کارشناسی است که  تجارب ارزشمندی در انواع بازرسی‌ها، امور آزمایشگاهی و فعالیت‌های مرتبط دارند. در عین حال رویکرد این شرکت، ارتقای مستمر توانمندی‌های تخصصی همکاران است. 

تجهیزات:

Universal hardness test machine-RERICHERTER (Berinell-Vickers-Rockwell A,B,C)

Universal tensile testMachine  (SHENK TRIBEL R100)

Santam tensile test Machine (STM-1000)

Micro hardness test machine(Leitz-metallux 3)

Micro hardness machine’s transformer (Leitz-metallux 3)

Optical microscope (Leitz-metallux 3)

Induction furnace(Linn-ARL)

Electro polishing machine

Single plate mechanical polishing machine

Laboratory Fast Mill

Double plate mechanical polishing machine

Warm mounting machine

Spark Emission Spectrometer (Quantometer)

Digital Refractometers | Refractive Index, Brix

Atomic absorption spectroscopy (AAS)

Digital Refractometers | Refractive Index, Brix

HPLC (FLD, UV, RI)

GC( FID, ECD)

Ultrasonic Baths

ICP- OES

Atomic absorption spectroscopy (AAS)

HPLC (FLD, UV, RI)

GC( FID, ECD)

ICP- OES

spectrophotometer UV-Vis

Laboratory Polarimeters

Electrical conductivity meter

pH meter

Laboratory Jaw Crusher

General equipment in the laboratory of food and feed for livestock and poultry, such as automatic Kajdal

General equipment in chemical laboratories such as furnaces and analytical scales

General equipment in microbial laboratories such as ovens and autoclaves

اطلاعات تماس


تهران، خیابان استاد مطهری، بعد از چهارراه قائم مقام فراهانی پلاک334

صندوق پستی: 3619 ــ 15875

تلفن: 4 ــ 88833170

فکس: 88833179

ایمیل: commercial@igico.com

موقعیت ما


اینماد


تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت بین المللی بازرسی کالای تجاری می باشد.

سیم بکسل